اشتراک خبرنامه

نرم افزار و وب سایتها

برای اینکه بتوانید خدمات خود را به دیگران معرفی کنید، باید سایت شما، در نتایج جستجو رتبه مناسبی داشته باشد. سئو سایت مهمترین دغدغه مدیران سایت ها است.

Seo nedir?
ارسال شده در : 2019-02-24   /   توسط admin   /   نظرات (3)

سئو چیست؟ چقدر با سئو (SEO) آشنایی دارید و چقدر قوانین آنرا رعایت کرده اید؟

اگر سایر مقالات ما در رابطه با وبسایت و ضرورت داشتن یک وبسایت را خوانده باشید، متوجه شده اید که برای موفقیت در کسب و کارتان و موفقیت در اهدافتان حتما به یک وبسایت احتیاج خواهید داشت چرا که در دنیای امروز شما نمیتوانید مخاطب مورد نظرتان را پیدا کنید و باید راهی داشته باشید که مخاطب شما را پیدا کند.

همه این دعاها برای آمین آخر است!!! سئوال اساسی اینجاست که در این فضای رقابتی، چگونه مخاطب را به سوی سایت خود هدایت کنید که در نهایت بتوانید مخاطبین بیشتری را جذب کرده و به اهداف خود برسید. به یاد داشته باشید که اهداف شما هرچه که باشد، چه فروش محصولات و یا حتی معرفی خود و یا خدمات و توانمندیهایتان، تنها زمانی شما را به رسیدن به هدف کمک خواهد کرد که مخاطب شما را ببیند.

شاید بارها و بارها با کلمه سئو (SEO) برخورد کرده باشید و باید بدانید که این موضوع یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان سایت ها است که از لحظه راه اندازی وبسایت، باید این موضوع پیگیری شود چرا که تولید – فروش = زباله

قبل از هر چیز باید بدانید که سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است و خود عبارت کاملا واضح تعریف صحیحی از این علم را به مخاطب معرفی میکند. من همیشه به مشتریان خود گفته ام که موتورهای جستجو پسرخاله من یا آنها نیست که توقع داشته باشیم بدون رعایت موضوعات فنی در اداره و مدیریت وبسایت، سایت ما را هنگام جستجوی محتوا از طرف کاربران، در صفحه اول و یا سطر اول نتایج جستجو به نمایش بگذارند. برای اینکه در نتایج جستجوی کاربران و مخاطبان دیده شوید، زحمتهای زیادی باید کشیده شود. بدانید که همه موتورهای جستجو در ترتیب نمایش نتایج جستجو یا به عبارت دیگر در امتیازدهی به سایتها هنگام جستجوی یک موضوع از سوی کاربران، الگوریتمهای پیچیده ای دارند و البته بعضا این الگوریتمها از یک موتور جستجو به موتور جستجوی دیگر ممکن است متفاوت باشند.

با این مقدمه و قبل از اینکه از دست من عصبانی شوید و این صفحه را ترک کنید، اجازه دهید به اصل مطلب بپردازیم:

تا کنون متوجه شدید که سئو یا رتبه سایت شما در جستجوگرهای اینترنتی شامل پارامترهای مختلفی هستند که هرچقدر شما بیشتر آنها را رعایت کنید، سایت شما امتیاز بیشتری در جستجوگرها خواهند داشت. سعی میکنیم که فارغ از پیچیدگی این الگوریتم چند پارامتر مهم کاربری از موضوع سئو را معرفی کنیم و از شما دعوت میکنم که حتما در محتوای سایت خود، این پارامترها را به دقت رعایت کنید.

شرکت داده ورزان کاسپین تولید کننده نرم افزار و طراح وبسایت1- اولین توصیه من به شما دقت در خرید و یا سفارش وبسایت به گروهی با تجربه است چرا که یکی از مهمترین پارامترهایی که منجر به امتیازگیری و یا از دست دادن امتیاز سایتتان میشود، تکنیکهای بکار رفته در برنامه نویسی سایت شماست. بسیاری از الگوهای مهم در دل برنامه نویسی قرار گرفته اند نه در ظاهر و گرافیک سایت شما. گوگل اهمیتی نمیدهد که وقتی کاربر سایت شما را باز کرد، مطالب در صفحه سایت بصورت متحرک و از چپ و راست یا بالا و پائین سایت حرکت کرده و در مکانی ثابت شوند بلکه در دل کدهای برنامه نویسی شده به دنبال این خواهد بود که چقدر قوانین برنامه نویسی در رابطه با معرفی بخشهای مختلف سایت شما رعایت شده است و یا حتی چقدر برنامه نویسی سایت شما جهت ارائه مطلب به ناتوان های جسمی و حرکتی از جمله نابینایان بهینه سازی شده است!!! مطمئن هستم که این موضوع برایتان جالب بود، پس لطفا سفارش خود را به گروه و یا شرکتی مطمئن و بروز در تواناییهای مهندسی نرم افزاربسپارید.

تولید محتوای وبسایت ها2- موضوع مهم بعدی که شاید مفهوم آن برای مخاطبین غیر متخصص و حتی مدیران سایت ها ساده تر باشد، موضوع محتوی نویسی برای سایت است که از آن بعنوان تولید محتوی یاد میشود. محتوای سایت شما اهمیت ویژه ای در رنکینگ وبسایت شما خواهد داشت بطوریکه امروز این موضوع بخودی خود تبدیل به یک شغل حرفه ای شده است. در یک نگاه ساده و اجمالی باید بدانید که محتوای سایت نباید تکراری باشد و بعبارت ساده تر اکیدا توصیه میکنم که محتوای سایت خود را از سایر منابع اینترنتی کپی نکنید. درج محتوای سایر سایتها در یک سایت به منزله سم مهلک برای رنکینگ سایت شما خواهد بود. باید بدانید که الگوریتمهای پیچیده ای برای تشخیص محتوای کپی شده وجود دارد که حتی با تحلیل کلمات بکار رفته در متن محتوای سایت میتواند این تشخیص را برای موتورهای جستجو درپی داشته باشد که چه میزان از محتوای شما کپی برداری شده است و حتی با تشخیص اینکه کدام سایت محتوای مورد نظر را زودتر ثبت کرده است، مالک معنوی این محتوا را تشخیص خواهد داد. توجه کنید که اگر ناچار هستید متنی را از یک سایت دیگر در سایت خود قرار دهید، حتما با رعایت مالک مطلب آنرا نقل قول کنید و البته سایت شما از نظر برنامه نویسی باید این امکان را برای شما یا مدیر سایتتان فراهم کرده باشد. این موضوع حتی در رابطه با عکسها و ویدیوهایی که در سایتتان قرار میدهید صادق است.

3- در تولید محتوی اصلا خصیص نباشید. محتوای کوتاه و کلی و مبهم نه از نظر کاربر دارای ارزش است و نه از نظر موتور جستجو اهمیتی دارد. سعی کنید محتوایی که تولید میکنید نه انقدر کوتاه و مبهم و کلی باشد که کاربر علاقه ای به خواندن آن نداشته باشد و نه آنقدر طولانی و بی ارزش که حوصله کاربر را ببرد زیرا اگر کاربری پس از ورود به یک صفحه، در مدت کوتاهی آن صفحه را ترک کند، قطعا سایت شما یک امتیاز منفی دریافت کرده است. ضمنا از نگارش محتوای خیلی تخصصی و یا فوق العاده سبک و بدیهی پرهیز کنید.

4- انتخاب کلمات کلیدی و توضیح مناسب برای سایت فوق العاده مهم است چرا که این بخش دقیقا توسط موتور جستجو کنترل شده و نسبت بکارگیری کلمات کلیدی سایت در محتوای آن از اهمیت ویژه ای در رتبه دهی به سایت برخوردار است. معمولا انتخاب کلمات کلیدی مناسب با کار شما در سایت، کاریست تخصصی و پیشنهاد میکنم این موضوع را با یک متخصص فضای مجازی مطرح کنید، زیرا ادمین ها یا همان مدیران کارکشته وب سایتها از ابزارهای حرفه ای برای انتخاب کلمات کلیدی سایتها استفاده میکنند.

کلمات کلیدی سایت و تاثیر آن در سئو5- برجسته سازی عبارات مهم در بین محتوای سایت نکته بعدی است که باید رعایت شود، این موضوع هم باید توسط برنامه نویس و طراح وبسایت شما رعایت شده باشد و هم توسط خود شما که محتوای سایتتان را مینویسید. این کار ارتباط معنی داری با انتخاب مناسب کلمات کلیدی وبسایت دارد. در یک جمله ساده باید بگویم که کلمات کلیدی سایت شما که به نوعی معرف خدمات و هدف اصلی سایت شماست، باید برجسته باشد تا به موتورهای جستجو گوشزد کند که این متن اهمیت بیشتری نسبت به بقیه متن دارد یا بعبارتی بقیه متن سعی در توصیف عبارت برجسته شده دارد.

6- استفاده از شبکه های اجتماعی بی شک اهمیت ویژه ای در رنکینگ سایت شما دارد. سعی کنید این موضوع را فراموش نکنید که شبکه های اجتماعی جای مناسبی برای رقابت شما با سایرین نیست یعنی رسمیت لازم برای ارائه کسب و کار شما را ندارد ولی مطلوب اینست که هر کاربری از هریک از ابزارهای اینترنتی که به دنبال خدمات شماست، به سایت شما هدایت شود. حال اگر بدانید که مردم در کشورهای مختلف از چه شبکه های اجتماعی یا پیامرسانی استفاده میکنند، متوجه خواهید شد که جای شما در آنجا خالیست. پس همواره لینکهای وبسایت خود را با توضیحاتی کوتاه ولی جذاب در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. منظورم در همه شبکه های اجتماعی و حتی پیامرسانها بود. معجزه ایجاد لینکهای صحیح و درست را هرگز فراموش نکنید. شبکه های اجتماعی و پیامرسانها، منابع بسیار خوبی برای هدایت کاربران و مخاطبان به وب سایت شما خواهند بود. بیشترین بازده را ویدیوها و نسخه های پادکست برای شما ایجاد میکنند و این شاید به دلیل کم حوصله شدن مخاطبین باشد چرا که فیلم و ویدیو بیشترین قدرت انتقال مطلب را دارند و همه ما ترجیح میدهیم عمدتا بجای خواندن مطالب طولانی، به ویدیویی در رابطه به موضوع مورد نظرمان توجه کنیم. آیا شما هم همین نظر را دارید؟ من مطمئن هستم که پاسخ شما مثبت است. یادآوری این نکته نیز ضروریست که حتی ویدیوهای شما باید مختصر، مفید و دارای نکات انگیزشی برای هدایت کاربر به سایت باشد چرا که همه هدف ما از فعالیت در شبکه های اجتماعی، هدایت حداکثری کاربر به صفحه مورد و ایجاد جذابیت برای حضور وی با بیشترین زمان ممکن در صفحات وب سایتمان است. حداکثر زمان حضور و عدم ترک فوری بازدید کننده سایت، آیتم بسیار مهمی به شمار میرود و موتورهای جستجو توجه زیادی به این موضوع دارند.

صحبت در رابطه با موضوع سئو کم نیست و باید بدانید که کتابهای متعددی در این رابطه نگارش شده است ولی ما به همین مقدار بسنده میکنیم چرا که با همین مقدار از چکیده موضوع سئو، شما میتوانید موفق شده و جایگاه مناسبی را در نتایج جستجوگرهای اینترنتی برای سایت خود کسب کنید. امیدوارم که شما را خسته نکرده باشم و توانسته باشم اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار داده باشم.

 

شرکت داده ورزان کاسپین در رابطه با تولید محتوی و سئو سایت همواره مشاوری امین در کنار شما خواهد بود. شما میتوانید مشاوره لازم را از ما دریافت کنید.

#سئو ، #رنکینگ #SEO ، #رتبه_سایت ، #شرکت_داده_ورزان_کاسپین

نظرات

پیام خود را بنویسید
name message
  • 01/02/2019 مسعود کاتوزیان

    سلام سپاس از مقاله ارزشمندتان من‌مالک‌ یک شرکت تازه تاسیس (۲ ساله) در ترکیه هستم که اخیرا تصمیم به شروع فعالیت در زمینه بازرگانی بین المللی و همچنین امور مهاجرتی گرفته ام. وبسایتم را خودم طراحی کردم . ممنون میشم بررسی کنید و نظرتون رو بدونم . همچنین‌جهت ارتقای سایتم (سئو نویسی) پیشنهادتون رو بلحاظ کاری و مالی بهم اعلام کنید. ارادتمند - کاتوزیان 0040725061500 واتساپ و تلگرام

  • 29/07/2019 امینی

    سلام و خسته نباشید. مرسی مقالات زیادی در رابطه با سئو و افزایش رنک سایت خونده بودم، میتونم بگم که همیشه سردرگم و پر از مطالب پراکنده و بدون تمرکز هستند طوری که انگار بیشترشون هدفشون اینه که مشتریشون بشی ولی مقاله شما کاملا مختصر جمعبندی شده و متمرکز بود و کلا فهمیدم که برای SEO چه کارهایی باید کرد.

  • 04/12/2019 زهره

    ممنون از اطلاعاتی که گذاشتید در عین سادگی و قابل فهم بودن برای خواننده پر محتوا و جامع

 
ads
 
ads