اشتراک خبرنامه

نرم افزار و وب سایتها

برای موفقیت در کسب و کار باید در فضای رقابتی دیده شوید. با توجه به رشد روزافزون شیوه های دسترسی به اطلاعات، داشتن یک وب سایت ایده آل برای شما از همه چیز ضروری تر خواهد بود.

İşletmelerde web sitesinin önemi
ارسال شده در : 2019-06-04   /   توسط admin   /   نظرات (8)

مطمئن باشید اهمیت وبسایتها در کسب و کار شما هر روز ضروری تر از روز قبل خواهد بود.

امروزه بر هیچکس اهمیت داشتن یک وبسایت خوب پوشیده نیست مخصوصا اگر شما مالک کسب و کار و یا تجارتی باشید که کالا یا خدماتی را ارائه میکنید. در اینصورت ضروریست که کالا و خدمات و محصولات خود را به مخاطبین بیشتری معرفی کنید و این یعنی موفقیت بیشتر زیرا مسلما شما تنها ارائه کننده خدمات یا کالای مورد نظر نیستید !!!

معرفی کالا و خدمات شما در اینترنت بهترین راه رقابت شما با دیگرانبا پیشرفت تکنولوژی و امکانات در سالهای اخیر، رقابت بسیار سختتر و نفسگیرتر از گذشته شده است چرا که همه ارائه کنندگان خدمات، دائما درحال بررسی و رصد کردن رقبا و یافتن روشهای جدیدتر برای جذب مخاطبین خود هستند. برای معرفی موفق ابزار بسیاری در دست شماست. از جمله این ابزار شبکه های اجتماعی قدرتمندی نظیر Facebook، Twitter، LinkedIn، Instagram و نظایر آن از یک طرف و پیام رسانهایی مانند Telegram، WhatsApp، Imo و نظایر آن از سوی دیگر این امکان را فراهم کرده اند که فارغ از زمان و مکان فکر و ایده خود را به دیگران انتقال دهید.

اجازه دهید که مقوله تجارت و جذب مخاطب را عمیق تر بررسی کنیم.

برای اینکه بتوانید محصول و یا خدمات خود را ارائه کنید باید شاخص های خدمات و کالای خود را برای مخاطبین بازگو نمائید. به یاد داشته باشید که این کافی نیست زیرا خریداران علاوه بر کیفیت کالا و خدمات، بدنبال شناخت کافی از ارائه کننده خدمات هستند تا مطمئن شوند که پول خود را کجا و با چه شرایطی خرج میکنند.

استفاده از شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی در جذب مخاطب دارند زیرا این شبکه ها به شما امکان توصیف خدمات و کالاهایتان را بصورت متنی، عکس، فیلم و انواع مالی مدیا ها را خواهند داد. نکته اینجاست که هیچیک از این شبکه ها اختصاصی نبوده و ممکن است محدودیتهای زیادی را برای شما ایجاد کنند. استفاده صرف از شبکه های اجتماعی مانند اینست که شما همیشه قرارهای ملاقات تجاری خود را در دفتر شرکت دوستان دیگرتان تنظیم کنید و هیچ دفتر و یا مکان ثابتی برای تجارت خود نداشته باشید. در این شرایط شما چقدر به چنین تجارتی اعتماد خواهید کرد؟

از سوی دیگر پیامرسانهای اجتماعی نظیر تلگرام و واتس آپ امکان تبادل اطلاعات بین مخاطبین را فرآهم کرده اند و البته هر از چند گاهی که یکی از این دسته ابزار پا به عرصه دنیای دیجیتالی میگذارد هیجان زیادی را بوجود آورده تا جایی که بسته به موقعیت جغرافیایی و اینکه در کدام کشور زندگی میکنید، ممکن است به سرعت شاهد رشد آن باشید. انصافا بسیاری از این پیام رسانها کمک شایانی به تجارت و کسب و کارهای دیجیتالی نموده اند اما آیا شما بعنوان یک ارائه کننده خدمات یا کالا هرگز آدرس و نام یکی از این پیام رسانها را بعنوان ویترین معرفی خود، بر روی کارت ویزیتتان چاپ میکنید؟ مسلما پاسخ به این سئال هم منفی است زیرا میزان اعتماد مخاطب به شما یکی از دغدغه های اصلی در موفقیت شما در کسب و کارتان خواهد بود.

همه افرادی که در جذب مخاطب خود موفق عمل کرده اند از ترکیب همه ابزارهای ممکن استفاده میکنند. بهتر است همه شبکه های اجتماعی و ابزارهایی نظیر پیام رسانها، مخاطبین شما را به سمت بازدید از وبسایتی تشویق کنند که مالکیت آن متعلق به شماست و به شما آزادی عمل میدهد تا بصورت انحصاری به معرفی خود و توانمندیهایتان بپردازید.

وبسایت در یک تعریف ساده فضایی اختصاصی هستند که در هر زمان و از هر نقطه ای برای همه در دسترس بوده و بنابراین هر شخصی از گوشه دنیا و در هر زمانی که به دنبال موضوعی میگردد که شما ارائه کننده آن هستید، میتواند با شما آشنا شده و شما را با دیگران مقایسه نماید. این نقطه شروع موفقیت شما خواهد بود چرا که شما در یک فضای رقابتی میتوانید خود و توانمدیها و ویژگیهای کار خود را به معرض نمایش بگذارید. توجه داشته باشید که داشتن یک وبسایت شروع کار شما خواهد بود و شما باید بتوانید قدرت و تسلط خود را در رابطه با کاری که انجام میدهید به نمایش بگذارید. علاوه بر اینکه طرح وبسایت شما میتواند به نوعی از نظر روانی در مخاطب شما تاثیر بگذارد، در نهایت ممکن است منجر به فروش و کسب درآمد برای شما گردد. حال تصور کنید که وبسایت شما امکان ارائه خدمات و دریافت پول بصورت آنلاین را داشته باشد و این یعنی پایان کار و پیشی گرفتن شما از رقیب. با افزایش ضریب نفوذ اینترنت کسی موفقتر خواهد بود که اطلاعات درست و صحیحی را به مخاطبان خود ارائه دهد و اگر سایت شما امکان ایجاد تعامل بین شما و مخاطبتان را داشته باشد، امکان گفتگو و حس نزدیک بودن به شما در مخاطب شما ایجاد شده و درنهایت اعتماد بین طرفین تقویت میشود.

با یک مرور کوتاه به مطالب، اهمیت داشتن یک وبسایت خوب کاملا احساس میشود و فرقی ندارد که شما یک تاجر هستید یا یک هنرمند و یا حتی شخصی جویای کار. شما چطور فکر میکنید؟

تاثیر وبسایت در معرفی کالا و کسب و کاراگر شما یک تاجر هستید و یا خدمات و کالایی را ارائه میکنید و یا حتی اگر هنرمند هستید و یا دوست دارید رزومه خود را در معرض دید همه کسانی قرار دهید که به تخصص شما احتیاج دارند، پیشنهاد من به شما اینست که یک وبسایت خوب داشته باشید و از همه پتانسیلهای دنیای دیجیتالی برای برقراری ارتباط به سایرین استفاده کنید. به شما پیشنهاد میکنم که جذابترین بخش توانایی خود و یا خدمات و محصولاتتان را در شبکه های اجتماعی منعکس نمائید ولی مطالب بیشتر را در وبسایت شخصی یا سازمانی خود ارائه کنید و مخاطب را ترغیب به بازدید از وبسایت خود نمائید چرا که در وبسایت میتوانید همه توانمندیهای خود را دسته بندی نموده و بصورت موضوعی در اختیار بازدید کنندگان قرار دهید.

 

 

 

 

برای یک جمعبندی اگر بخواهیم اهمیت یک وبسایت را بیان کنیم شاید موارد زیر از مهمترین آنها باشد:

 • وب سایت اعتبار شما را افزایش میدهد. چرا که انتقال و ارائه اطلاعات مناسب و صحیح خو بیانگر شخصیت و حرفه ای بودن شماست.
 • قابلیت در دسترس بودن. فراموش نکنید که با یک وبسایت شما همیشه در دسترس هستید حتی زمانیکه در خواب هستید یا به مسافرت رفته اید. در واقع شما دسترسی همه مردم دنیا به خدمات خود در 24 ساعت و 7 روز هفته و بصورت مداوم ایجاد نموده اید و به آنها این شانس را داده اید که شما را پیدا کنند، با خدمات شما آشنا شوند و با شما ارتباط پیدا کنند.
 • یک وب سایت خوب سهولت ارجاع مشتریان جدید به شرکت، سازمان و یا دفتر کارتان را ایجاد میکند.
 • وب سایت یک ابزار قوی فروش است که در هر زمان و از هر مکان امکان ایجاد درآمد را برای شما فرآهم میکند.
 • وب سایت باعث افزایش ارزش تبلیغات شما خواهد شد. اضافه کردن آدرس وب سایت به تبلیغات، کارت ویزیت، سربرگ و امضا یکی از موثرترین راههای جلب مشتری به شرکت یا محل کار شماست.
 • وب سایت بهترین ابزار جهت برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه است.

برای اینکه بدانید یک وبسایت چقدر اصولی طراحی شده است و یا به چه میزان قواعد مهم برنامه نویسی در آن رعایت شده است، میتوانید آنرا با ابزارهای آنلاین بررسی کنید. ابزارهای بسیاری برای بررسی SEO سایت وجود دارند که میتوانید بصورت آنلاین از نتایج ارزیابی سایت مورد نظر آگاه شوید. دو نمونه از این ابزار عبارتند از https://nibbler.silktide.com و https://seoptimer.com که ضمن سادگی کمک بزرگی به شما در تشخیص میزان کارایی سایت مورد نظر و نمایش اشکالات فنی آنها خواهند نمود. فراموش نکنید اینها تنها ابزارهایی دم دستی برای آنالیز سایت هستند و نتایج آنها تنها راهنمای شما خواهند بود.

 

یک وبسایت خوب، نقطه عطفی در معرفی شما و جلب مخاطب است که هیچ ابزار دیگری نمیتواند جایگزین آن شود.

شرکت داده ورزان کاسپین همواره بهترین انتخاب در ارائه خدمات و مشاور شما برای کسب و کار در فضای اینترنتی است. با ما همراه باشید.

#وب ، #وبسایت ، #نرم افزار ، #شرکت_داده_ورزان_کاسپین ، #تولید_کننده_نرم_افزار ، #طراحی_وب_سایت ، #WEB

نظرات

پیام خود را بنویسید
name message
 • 15/04/2019 رضا کبیری

  متن مفیدی بود به نظر میرسه که همه دلایل قانع کننده برای اینکه در دنیای رقابتی امروز داشتن وب سایت برای همه کسب و کارها لازم و ضروری هست. میخوام این رو اضافه کنم که حتی داشتن وب برای اشخاص و حتی هنرمندان هم واجب و ضروری هست و البته هماهنگی بین applicationهای موبایلی با وبسایتها ضرورت افزوده‌ای هست که نمیشه نادیده گرفت هرچند هرکدوم از این مباحث کاربردها و تعاریف خودش رو داره و البته هماهنگی بین این فناوریها باعث پیشرفت بیشتر و دسترس پذیری حداکثری برای کاربران رو فرآهم میکنه.

 • 9/14/2020 arachni_name

  1"'`--

 • 9/14/2020 arachni_name

  1

 • 14.09.2020 arachni_name"'`--

  1

 • 14.09.2020 arachni_name

  1

 • 14.09.2020 arachni_name

  1)

 • 24/06/1399 arachni_name

  1

 • 24/06/1399 arachni_name)

  1

 
ads
 
ads